You are currently viewing Auto zastępcze – kiedy przysługuje, kto oferuje?

Auto zastępcze – kiedy przysługuje, kto oferuje?

Wypadki samochodowe zdarzają się bardzo często. Praktycznie codziennie słyszy się w radiu o utrudnieniach na drogach, zablokowanych pasach i ruchu wahadłowym. Stłuczki najczęściej są spowodowane nadmierną prędkością jazdy, niedopasowaną do warunków atmosferycznych, jak również wymuszaniem pierwszeństwa na drodze.

Bezpłatne auto z OC sprawcy

auta zastępcze z OC sprawcyWtedy auto trafia albo na wiele dni czy nawet tygodniu do naprawy, czy też nie nadaje się kompletnie do użytkowaniu. Starania o ubezpieczenie nie są łatwe, jednak w końcu dobiegają końca. W międzyczasie trzeba się jednak jakoś poruszać. Czasem można wykorzystać bezpłatne auta zastępcze z OC sprawcy w Łodzi. Działa to tak, że bez ponoszenia opłat (z wyjątkiem opłat za benzynę) możemy poruszać się samochodem udostępnionym nam przez ubezpieczyciela lub przez wypożyczalnię samochodów. Jest ono niejako ubezpieczone przez sprawcę wypadku. Auto zastępcze nie jest jednak tak łatwo dostać. Nie każdy sprawdza czy zapis o nim znajduje się w jego ubezpieczeniu. A często nawet jeśli auto zastępcze jest dostępne to tylko na kilka dni. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że naprawa samochodu może trwać nawet trzy tygodnie, szczególnie jeśli przedłużają się sprawy w ubezpieczycielem i wyceną szkody.

auta zastępcze z OC sprawcyWarto pamiętać o tym, że oddając samochód do naprawy u autoryzowanego dealera lub do podwykonawcy (warsztatu) również często można otrzymać samochód zastępczy na kilka dni. Zdecydowanie bezpłatne auta zastępcze z OC sprawcy w Łodzi bardzo ułatwia radzenie sobie po wypadku. Nie tylko trzeba załatwiać sprawy związane z ubezpieczeniem, ale także martwić się o transport.. szczególnie mieszkanie na terenie podmiejskim i dojeżdżanie do centrum miasta będzie utrudnione. Nie zawsze kursują tam autobusy, a jeśli jest już komunikacja, to busy mogą jeździć raz na godzinę, a niektóre godziny nawet w ogóle nie jeździć. Taksówki są drogie, a nie zawsze można zabrać się do pracy ze znajomym lub sąsiadem. O auto zastępcze powinniśmy się martwić już na etapie czytania umowy ubezpieczeniowej. Należy również zwrócić uwagę na punkt kiedy otrzymujemy takie auto.

Można go czasem dostać tylko wtedy kiedy auto będzie holowane przez ubezpieczyciela, czy też kiedy wypadek został spowodowany przez drugą stronę (więc przy naszej winie lub jeśli sami uszkodzimy auto np. zjedziemy w słupek to nie będzie nam przysługiwało auto zastępcze). Jak widać lepiej jest jeździć samochodem bezpiecznie i unikać wypadków samochodowych, ponieważ załatwianie spraw z nimi jest bardzo kłopotliwe, czasochłonne i pracochłonne.