You are currently viewing Co trzeba wiedzieć o przyciemnianiu szyb?

Co trzeba wiedzieć o przyciemnianiu szyb?

Przyciemnianie szyb nie jest już zarezerwowane dla właścicieli limuzyn i luksusowych aut. Teraz nawet posiadacz małego autka miejskiego może zainwestować w taką usługę. Oklejać przeciwsłoneczną folią można szyby boczne i tylnie, a nawet przednie. Wszystko zależy od tego jaką będą miały przejrzystość – nie mogą być zbyt ciemne, bo kierowca musi mieć zapewnioną dobrą widoczność podczas jazdy.

Nieinwazyjne przyciemnianie szyb

przyciemnianie szybNa przykład na tylnych szybach od strony pasażerów można zastosować bardzo ciemne, nieprzejrzyste folie, a z przodu zamontować te o większym stopniu przepuszczalności promieni UV. Warto zaznaczyć, że przyciemnianie szyb w Bytomiu czy innym mieście jest absolutnie nieinwazyjne. Nie trzeba demontować szyby, czy drzwi. Profesjonaliści bez problemu nakleją folię przeciwsłoneczną w każdych warunkach. Dzięki temu usługa kosztuje mniej (pracownicy mniej się napracują), a także zostanie szybciej wykonana. Nie ma też obaw, że podczas demontażu szyby coś pójdzie nie tak, stłucze się, czy zarysuje. Ile kosztuje przyciemnianie szyb? To zwykle koszt kilkuset złotych. Wiele zależy od wielkości auta (oklejenie dużego auta terenowego będzie droższe niż oklejenie auta miejskiego), wybranych folii (zależy od producenta oraz stopnia zaciemnienia folii) oraz od tego ile szyb będzie oklejonych. Nie jest to zatem wielki wydatek, biorąc pod uwagę, że jest on jednorazowy – folie są bardzo trwałe, jak i to ile korzyści za sobą niesie.

przyciemnianie szybFolie na szybach przede wszystkim zapobiegną przegrzewaniu się samochodów. To szczególnie ważne w okresie letnim, kiedy pozostawiony na pełnym słońcu auto momentalnie się nagrzewa. Podróż przegrzanym samochodem nie jest komfortowa, a wiele osób nie lubi włączać klimatyzacji ze względu na alergie czy skłonność do chorób układu oddechowego. Przyciemnione szyby sprawią, że pojazd nagrzeje się minimalnie i od razu będzie można do niego wsiadać. Drugą zaletą jest fakt, iż folia zwiększa bezpieczeństwa podczas jazdy, jak również na parkingu. Jak to możliwe? Otóż folia blokuje światło, które może oślepić kierowcę podczas jazdy, a ten nie zauważy nadjeżdżającego pojazdu, czy pieszego. Folia zakrywa także to co znajduje się w samochodzie, więc można w nim zostawić torbę, czy kamerę samochodową bez obaw, że złodziej zechce się włamać do naszego pojazdu.

A nawet przy probie zbicia szyby nasza własność będzie bezpieczna – folia jest kleista, przedarcie się przez nią jes trudne, a odłamki szkła na niej zostaną. To zniechęci złodzieja i sprawi, że auto będzie odpowiednio zabezpieczone na każdą ewentualnośc.