You are currently viewing Czy przejazd busem za granicę jest opłacalny?

Czy przejazd busem za granicę jest opłacalny?

Podróżowanie w kierunkach zagranicznych stało się bardzo popularne, zarówno gdy mowa jest o podróżach w celach turystycznych, jak też i zarobkowych. Ze względu na bardzo szybko rosnące ceny benzyny, coraz większa liczba osób stara się znaleźć możliwie jak najbardziej opłacalną formę takiej podróży. Jednocześnie, bardzo ważne jest, aby wybrana forma podróży była możliwie jak najbardziej komfortowa.

Busy – częsty środek transportu

busWydaje się, że jedną z form podróży, która w takiej sytuacji okazuje się być najbardziej opłacalna pod różnymi względami, okazać się może podróżowanie busem. Z jednej strony, ceny za zakup biletów na busa, rosną zdecydowanie wolniej niż ma to miejsce w przypadku kosztów podróży samochodem na porównywalnej trasie, lub gdy mowa jest o podróżowaniu pociągiem. Jednocześnie coraz większa liczba przewoźników, którzy jeżdżą na takiej właśnie trasie, oferuje różnego rodzaju promocje, aby przyciągnąć zupełnie nowych klientów. Promocje te, dotyczyć mogą na przykład podróży w najmniej obleganych okresach roku, a także i tańszego podróżowania dla rodzin z małymi dziećmi, czy też podróżnych jeżdżących na danej trasie bardziej regularnie. Wszystko to powoduje, że tanie busy Lublin – Belgia stają się obecnie tak popularne. Niskie ceny przejazdy, wbrew pozorom jednak, nie są jedynymi zaletami takiej właśnie formy podróżowania.

przewóz osóbKolejne zalety, dotyczą bowiem przede wszystkim znacznie większej wygody podróży, w szczególności w bezpośrednim porównaniu do podróży samolotem czy też pociągiem. Podróż busem to przede wszystkim możliwość podróżowania nie pomiędzy większymi miastami, ale także i pomiędzy tymi mniejszymi miejscowościami, zarówno na terenie Polski, jak i Belgii. To również wpływa na możliwość bardzo uciążliwych przesiadek, uciążliwych w szczególności w sytuacji zabierania ze sobą w podróż znacznych ilości bagażu. Coraz większa liczba przewoźników oferuje również dodatkowe usługi, na przykład podróż w systemie “door-to-door”, czyli możliwość odbioru z dowolnego, wybranego przez pasażera miejsca. W obecnym czasie, coraz większa liczba osób decyduje się na regularne podróżowanie w kierunkach zagranicznych.

Jak się okazuje, jedną z częściej wybieranych w takiej sytuacji form transportu, okazują się być busy. Z jednej strony, taka forma podróży to przede wszystkim możliwość znacznych oszczędności, co ważne, bez ubytku na komforcie podróży, która przecież trwać może czasem wiele godzin. Szczególnie często na podróże busem, decydują się osoby, które chcą tanim kosztem dojechać do Belgii.