You are currently viewing Jak chronić auto przed odpryskami i zarysowaniami?

Jak chronić auto przed odpryskami i zarysowaniami?

Rysa na lakierze pojazdu zawsze jest niemile widziana przez właściciela auta. Sprawia ona bowiem, że karoseria przestaje wyglądać estetycznie. Podobnie rzecz ma się z odpryskami lakieru, które powstają na skutek uderzeń kamyczków, piasku czy żwiru podczas jazdy. Taka zaniedbana karoseria sprawi, że nasz samochód nie będzie mógł stanowić naszej wizytówki – w końcu nie prezentuje się dobrze.

Naklejki do ochrony przed odpryskami

bezbarwne naklejki ochronne na autoCzeka nas zatem wizyta u lakiernika, która sporo kosztuje. Poza tym po jej odbyciu wcale nie mamy pewności, że nie będzie później konieczna kolejna – w końcu auto eksploatujemy codziennie i jest bez ustanku narażane na działanie różnych czynników zewnętrznych. Na szczęście istnieje sposób na zapobieganie pojawianiu się odprysków lakieru oraz zarysowań. Lepiej w końcu zapobiegać niż leczyć i wiedzą o tym, firmy, które oferują bezbarwne naklejki ochronne na auto. Są one naprawdę skuteczne, o czym przekonało się już naprawdę wielu klientów, którzy zdecydowali się na to rozwiązanie. Taka naklejka to bowiem po prostu folia ochronna o określonym stopniu grubości. Absorbuje ona wszystkie uderzenia kamyczków itd., co sprawia, że nie mają one szansy uszkodzić lakieru, gdyż po prostu go nie dotkną – uszkodzeniu ulega jedynie folia. Jeśli jest bardzo uszkodzona, wymieniamy ją na nową i już znów możemy cieszyć się piękną karoserią pojazdu.

bezbarwne naklejki ochronne na autoWiele osób decyduje się na zastosowanie takiej folii ochronnej na całe auto. Jest ona bowiem bezbarwna, dlatego nawet nie widać, że okleiliśmy ją pojazd. Dzięki odporności na promieniowanie UV oraz inne negatywne czynniki atmosferyczne, nie traci ona swoich właściwości mimo upływu czasu. Ale jeśli nie czujemy takiej potrzeby, nie musimy oklejać całej karoserii, a jedynie konkretne elementy, które są według nas najbardziej narażone na niepożądane zdarzenia mogące prowadzić do ich uszkodzenia. Takimi elementami są na przykład reflektory – zastosowanie naklejki ochronnej nie wpływa na generowane przez nie światło, jednakże istnieje możliwość zakupu naklejek przyciemniających, jeżeli chcemy zmienić wygląd pojazdu. Uszkodzenie reflektorów wiąże się zawsze z wysokimi kosztami wymiany lub naprawy, dlatego warto stosować naklejki ochronne.

Folię możemy przykleić także na przykład na błotniki, które przecież są narażone na uderzenia piasku czy żwiru spod kół pojazdu, jak też na sól, którą zabezpiecza się drogi zimą. Dzięki naklejkom ochronnym te czynniki nie będą negatywnie wpływały na wygląd naszych błotników. Bez wątpienia warto więc zastanowić się nad ich zakupem, jeżeli chcemy, aby nasze auto jak najdłużej dobrze się prezentowało.