Jak stosować ochronny wosk?

Jak stosować ochronny wosk?

Woskowanie karoserii stało się w ostatnim czasie bardzo popularnym zabiegiem. Sprzyja temu fakt, że w sklepach dostępnych jest całe mnóstwo preparatów przeznaczonych do wykonania tego zabiegu. Ich stosowanie jest łatwe i bezproblemowe. A to oszczędza nie tylko nasz czas, ale i pieniądze (nie musimy korzystać z pomocy specjalistów).

Wosk chroniący samochód

wosk soft99 fussoA jaki jest w ogóle cel woskowania samochodu? Czy dzięki temu nasze auto zachowa swój fabryczny połysk? Warstwa lakiernicza samochodu, gdy wyjedzie on z fabryki, jest błyszcząca, a jej kolor – głęboki i intensywny. Ale po czasie traci on swój blask. To zupełnie normalne zjawisko, czemu sprzyja użytkowanie samochodu i działanie na karoserię opadów atmosferycznych oraz zanieczyszczeń. Piasek, żwir czy drobne kamyczki, których uderzeń czasem nie można uniknąć, powodują odpryski mikroskopijnych rozmiarów, co po czasie przechodzi w ognisko korozji. Ptasie odchody również negatywnie wpływają na lakier, a przecież chyba każdy znalazł na swoim samochodzie taką przykrą niespodziankę. I nie bez znaczenia jest też samo mycie auta, które paradoksalnie, jeśli jest źle przeprowadzone, może sprzyjać powstaniu zarysowań. Na szczęście jest na to sposób. Wystarczy zabezpieczyć samochód warstwą specjalnego wosku.

wosk soft99 fussoNie tylko kryje on uszkodzenia karoserii, zwłaszcza drobne zarysowania, ale też pozwala utrzymać auto w dobrym stanie wizualnym. Tego rodzaju produkty nabłyszczające znaleźć można w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Wbrew pozorom ich cena nie jest wysoka. Tylko który preparat wybrać? Odpowiedź jest prosta: najlepszy! I tak na czołówkę wysuwa się w tym przypadku ochronny wosk Soft99 Fusso. Jest to produkt w pełni syntetyczny, który bazuje na żywicach fluorowych. Na powierzchni lakieru tworzy trwałą powłokę ochronną, która utrzymuje się nawet do 12 miesięcy. Ogranicza ona przywieranie brudu do karoserii, chroni też jej powierzchnię przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych i kwaśnych deszczy. Posiada również właściwości hydrofobowe, co ułatwia czyszczenie auta oraz skraca proces mycia. Wosk Soft99 Fusso dostępny jest w dwóch wersjach. Jedna przeznaczona jest do lakierów ciemnych i czarnych, druga – jasnych.

Dobrej jakości wosk nadaje autu wysoki połysk. Sprawia, że wygląda nie tylko dobrze, ale też jest właściwie zabezpieczony przed zabrudzeniami i działaniem czynników środowiskowych. Wiele osób jest zadowolonych z używania wosku Soft99 Fusso. Nawet osoby niedoświadczone nie mają problemu z jego aplikacją. Jest przy tym wydajny. W swojej ofercie ma go wiele sklepów.