You are currently viewing Najczęstsze szkody komunikacyjne

Najczęstsze szkody komunikacyjne

Wypadki drogowe zdarzają się codziennie. W większości przypadków chodzi o zderzenie się dwóch pojazdów, rzadziej o wypadek z udziałem pieszych, rowerzystów, czy motocyklistów. Im szybciej dwa pojazdy się poruszają tym większe szkody powstaną na skutek ich zderzenia. Wpływ na szkody ma także jakość wykonania samochodu, kąt uderzenia, czy czynniki atmosferyczne (na śliskiej nawierzchni łatwiej o wypadek).

Szkody w wypadkach drogowych

szkody komunikacyjneWypadkom można zapobiegać poprzez ostrożną jazdę, wybieranie aut ze wspomaganiem kierownicy, używanie kamerek samochodowych. Jednak nie ma się wpływu na jazdę innych kierowców. Jakie są najczęstsze poważne szkody komunikacyjne w pomorskim? W jaki sposób mechanicy i blacharze radzą sobie z ich usuwaniem? Najczęściej uszkodzona zostanie karoseria samochodu. Pozostają wgniecenia, zarysowania, czasem nawet pęknięcia. Dobry blacharz jest w stanie wyklepać większość wgnieceń, jednak czasem niezbędna jest wymiana całego elementu, na przykład zderzaka. W przypadku zarysowań przychodzi z pomocą lakiernik. Metoda natryskową nałoży na zniszczony obszar nową warstwe lakieru tak że rysy znikną. Często uszkodzeniu ulegają także lampy samochodowe. Warto jednak zaznaczyć, że nie zawsze chodzi o stłuczenie klosza lampy.

szkody komunikacyjneW przypadku silnego uderzenia np. o drzewo lub znak drogowy linki i zaczepy trzymające lampę we właściwej pozycjo mogą pęknąć. Lampa nie wyleci z samochodu, nadal może świecić, jednak będzie niestabilna. Zwykle samych zaczepów nie da się i tak naprawić, także jedyną opcją jest wymiana całej lampy. Kolejne częste szkody komunikacyje to te dotyczące opon. Tu może dojśc do wielu uszkodzeń. Przebita opona nadaje się tylko do wymiany. Jeśli została uszkodzona felga stalowa to można próbować ją wyklepać, felgi z innych tworzyw najprawdopodobniej pękną wskutek uderzenia. Uszkodzone mogą zostać łączniki koła, kołpaki, a nawet oś samochody. Szkody związane z geometrią wozu są wyceniane jako najdroższe i najtrudniejsze do usunięcia. Auto może zbaczać samoistnie z trasy, jechać krzywo, a to stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Dlatego też mechanik musi najpierw zacząć od takich poważnych napraw. Jakie jeszcze szkody mogą powstać w wypadku drogowym?

Często rozbite zostają szyby, chłodnica lub inny zbiornik może pęknąć i przeciekać, zniszczczeniu mogą uleć też nowoczesne czujniki np. parkowania. Jednak dobry mechanik, blacharz, lakiernik z pewnością usunie nawet najpoważniejsze szkody komunikacji i sprawi, że samochód będzie wygladał prawie jak nowy, ku zadowoleniu właściciela.