You are currently viewing Najlepszy car detailing

Najlepszy car detailing

Piękne, zadbane auto to marzenie każdego kierowcy. Auto pozwala na szybkie dotarcie w wyznaczone miejsce, w sposób komfortowy i przyjemny. Auto pozwala na niezależność od komunikacji miejskiej, ułatwia przeprowadzki, czy choćby dokonywanie zakupów. Warto zatem dbać o swoje auto, ale nie tylko od strony mechanicznej, ale i od strony estetycznej.

Dokładnie wykonany car detailing

car detailingW końcu nikt nie ma ochoty na podróżowanie brzydkim, brudnym samochodem. Wielu kierowców ogranicza się do okresowego jeżdżenia na myjkę ręczną czy do wytrzepania dywaników. Jednak świadomy kierowca wie, że to za mało i czasem potrzebny jest fachowy car detailing w Gdańsku. To najdokładniejsze, najbardziej kompleksowe czyszczenie samochodu, zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Jeśli chodzi o karoserię to auto jest najpierw dokładnie myte i dekontaminowane, tak by nie pozostał na nim żaden osad. Potem profesjonalista przeprowadza ogląd lakieru. Jeśli wygląda on dobrze to może zaproponować woskowanie czy nałożenie ochronnej powłoki. Jeśli jest w kiepskim stanie to przyda się tu trzystopniowa korekta lakieru, która pozwala na likwidację małych zarysowań i zmatowiałych placków na karoserii. Z zewnątrz warto też zadbać o reflektory (polerowanie, dzięki czemu światło żarówek nie będzie przytłumione), jak również o nałożenie niewidzialnej wycieraczki na szyby (dzięki niej woda spływa sama bez robienia zacieków).

car detailingDo pełnego car detailingi wlicza się też czyszczenie metodą krwawej felgi, jak i czernienie opon. Jak wygląda za to czyszczenie od środka? Na pewno dokładnie czyści się tapicerkę. W przypadku tapicerki materiałowej najważniejsze jest usuwanie plam oraz usuwanie kurzu, który wbił się głęboko we włókna materiału. Przy tapicerce skórzanej trzeba się bardziej napracować. Ma ona tendencję do pękania, więc trzeba poddać ją kompleksowej renowacji. Czyszczona jest też podsufitka, materiałowe obicia na drzwiach, jak i dywaniki, szczególnie welurowe. Czyszczony jest także cały kokpit oraz elementy układu klimatyzacyjnego. Na wywietrznikach zbiera się dużo kurzu, a kiedy się włączy nawiew to wszystko zostanie rozwiane prosto na nas. Dla alergików takie czyszczenie jest bardzo ważne.

Podsumowując, car detailing to opcja dla kierowców, którzy chcą by ich auto było idealnie czyste z każdej strony i by prezentowało się tak, jakby dopiero co wyjechało z salonu. Dobry zakład detailingowy zadba o odnowienie lakieru, tapicerki, jak i o zabezpieczenie poszczególnych elementów przed uszkodzeniami np. powłoki ochronne, niewidzialne wycieraczki.