You are currently viewing Skręcane alufelgi do samochodów

Skręcane alufelgi do samochodów

Zarówno rodzajów opon, jak i alufelg do nich na rynku jest bardzo dużo. Miłośnicy motoryzacji zakochani w swoich autach doskonale zdają sobie sprawę, ile uroku może dodać odpowiedni dobór obręczy. Podczas zakupu ich poza kwestią wizualną należy również kierować się właściwościami, czyli wytrzymałością czy wagą, która ma ogromne znaczenie podczas komfortowej jazdy.

Alufelgi skręcane czy odlewane — oto jest pytanie

obręczWybierając felgi do swojego samochodu, należy wziąć pod uwagę materiał, z jakiego zostały wykonane. Dwa podstawowe typy to oczywiście stalowe i aluminiowe. Każde z nich mają swoje zalety i wady, a ostateczny wybór często jest kwestią indywidualną. Oprócz charakterystycznych właściwości oba rodzaje różnią się cenowo – te aluminiowe są droższe. Poza materiałem można je podzielić ze względu na sposób wytworzenia. Na rynku można kupić felgi odlewane oraz felgi skręcane, za którymi idzie dużo wyższy wydatek finansowy. Taki typ należy do najwyższej półki i wiąże się z wydatkiem od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Koszt jednak rekompensowany jest z pewnością przez efekt, jaki niesie za sobą ich montaż. Felgi skręcane powstały jakiś czas temu na potrzeby sportów wyścigowych, które wymagały innego rodzaju obręczy. Ten typ powstał z myślą o kołach, których rozmiary są dość znaczne, przez co wymagają solidnych, lecz jednocześnie lekkich felg. Wykonanie takich rozmiarów nie jest możliwe poprzez klasyczne metody wytwarzania, jakimi są odlewanie oraz kucie.

alufelgiZe względu na swoje gabaryty nie ma możliwości, aby wytworzyć je z jednego kawałka. Skręcanie ich musi odbywać się ręcznie z bardzo dużą precyzją, ponieważ od tego zależy ich jakość i właściwości jezdne. Do tego celu używa się tytanowych śrub, których trzeba użyć do kilkunastu sztuk na cały obwód felgi. Bardzo istotną rzeczą, jaką należy wykonać podczas skręcania, jest prawidłowe scentrowanie felgi. Taki rodzaj felg używa się nie tylko w sportach wyścigowych, ale również przez osoby miłujące wszelkie tunerskie zmiany w samochodach. Kupując alufelgi, można zaopatrzyć się zarówno w używane, jak i w nowe. Wiele sklepów oferuje różne modele obręczy, takich jak choćby używane alufelgi do audi a6, które można odpowiednio zmodyfikować tak, aby ich efekt powalał i zachwycał niejedną osobę.

Kupując alufelgi do swojego auta, możemy wybierać z wielu dostępnych na rynku rodzajów. Należy wziąć pod uwagę kwestię finansową, a więc na jaki koszt możemy sobie pozwolić oraz jakie parametry są dla nas ważne. Należy również odpowiednio dopasować koła do posiadanego auta. Źle dobrane mogą pogorszyć jakość jazdy lub nawet ją uniemożliwić.