You are currently viewing Wynajem samochodu na wyjazd służbowy – porady

Wynajem samochodu na wyjazd służbowy – porady

Długoterminowy wynajem samochodu to rozwiązanie stosowane przez wiele firm, które w ten sposób wyposażają swoich pracowników w pojazdy służbowe. Umowę zawrzeć można nawet na kilka lat, a nawet po jej upływie przedłużyć na kolejny dłuższy okres. Można powiedzieć, że długoterminowy wynajem auta jest dobrą alternatywą dla leasingu. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy tak chętnie korzystają z usług wypożyczalni.

Idealny samochód na służbowy wyjazd

Wybór autWynajmując auto na dłuższy czas, warto dokładnie przejrzeć dostępne modele i przemyśleć, co najlepiej przyda się naszym pracownikom w trasie. Jeżeli mamy go użytkować przez kilka miesięcy czy nawet lat, niech będzie to taki samochód, z którego będziemy przez cały ten okres zadowoleni. Przede wszystkim, pamiętajmy, że wypożyczalnie oferują dojazd pod adres wskazany przez klienta. Dla nas i naszego pracownika jest to ogromne udogodnienie, z którego jak najbardziej warto skorzystać. Niemal w każdym miejscu w danej miejscowości można spotkać się z przedstawicielem wypożyczalni na wynajem samochodu Gdańsk Lotnisko to dobry przykład, jako że właśnie w miejscach tego typu, pełnego turystów i obcokrajowców, znajduje się najwięcej potencjalnych klientów, którzy potrzebują szybkiego środka transportu. Dobierając samochód dla naszej firmy, weźmy pod uwagę, ile osób jednocześnie ma go użytkować. Jeśli z góry wiemy, że ma to być tylko jeden pracownik, wydajniejszą opcją będzie wynajem mniejszego, ale zwrotniejszego auta. Więcej osób równa się większemu pojazdowi, który pomieści zarówno pasażerów, jak i bagaże. W takim wypadku rozsądniej będzie rozważyć wynajem większego auta typu combi czy suv, który zaoferuje więcej przestrzeni i pojemniejszy bagażnik.

Kokpit autaInna sprawa to dystans, jaki pracownicy będą musieli takim autem przebyć. Jeśli wiemy, że czeka ich długa wyprawa w głąb Polski, wówczas zwróćmy uwagę na rodzaj paliwa i jego spalanie. Być może w takiej sytuacji warto wybrać model z zainstalowanym gazem. W przypadku wyjątkowo długich tras starajmy się jak najbardziej minimalizować koszty benzyny. Ekonomiczna jazda pracownika to ogromna oszczędność dla naszego portfela. Wypożyczalnie posiadają w swoich regulaminach zakaz wyjazdu wynajętym autem poza granice Polski bez pisemnej zgody pełnomocnika firmy. Musimy koniecznie o tym pamiętać, jeśli wiemy, że wyjazd naszego pracownika ma obejmować również rejony zagraniczne. O możliwości przekroczenia granicy powinniśmy porozmawiać z przedstawicielem wypożyczalni jeszcze przed podpisaniem umowy.

Przed długoterminowym wynajmem pojazdu, zróbmy odpowiedni research i dokładnie sprawdźmy specyfikacje dostępnych pojazdów. Warto również porozmawiać z naszymi pracownikami i zapytać ich o zdanie. Jeśli posiadają prywatne samochody, z pewnością nam doradzą i podpowiedzą, na co zwrócić uwagę. Zwłaszcza, że sami będą wynajęte auto użytkować.