You are currently viewing Wypożyczalnia aut jako pomysł na biznes

Wypożyczalnia aut jako pomysł na biznes

Założenie własnego biznesu zawsze wiąże się z wieloma problemami, wypełnianiem niezliczonej ilości dokumentów, analizowaniem rynku, szukaniem dostawców i klientów. Wiele osób zabiera się do tego bez przygotowania. Wymyślą jakiś pomysł i chcą go zrealizować.

Otworzenie nowej wypożyczalni

rent a carTo zwykle kończy się źle, bo w trakcie działalności trudniej jest modyfikować plany, niż przed jej założeniem. Również w przypadku wypożyczalni samochodów można natknąć się na różnego rodzaju pułapki. Można ich jednak uniknąć, jeśli wcześniej wszystko dokładnie się sprawdzi. Pierwszą rzeczą jaką powinna zrobić osoba chcąca oferować samochody do wynajęcia ze Śląska powinna być analiza rynku. Trzeba wiedzieć ile w okolicy znajduje się podobnych biznesów, w miarę możliwości sprawdzić jak długo działają i jakie mają opinie. Jeśli jest ich sporo, a my nie mamy pomysłu na to jak się wyróżnić, to lepiej jest poszukać innego pomysłu na biznes. Należy także zobaczyć jakie auta mają inne wypożyczalnie i jakie ceny oferują. Może brakuje w okolicy miejsca z samochodami dostawczymi? Może ceny są bardzo wysokie i można zaoferować o wiele niższe? A może wiele osób chciałoby wynająć luksusową limuzynę, a nie ma takiej możliwości? To szansa, którą można wykorzystać w swojej działalności. Jeśli po analizie doszliśmy do wniosku, że samochody do wynajęcia ze Śląska to nadal dobry biznes to można przejść do etapu planowania.

wypożyczalnia samochodówPrzede wszystkim trzeba ustalić budżet przeznaczony na to przedsięwzięcie, żeby wiedzieć na co można sobie pozwolić. W wypożyczalni najczęściej są samochody nowe lub kilkuletnie. Można je pozyskać bezpośrednio u dealera lub u osoby zajmującej się handlem używanymi pojazdami. Popularne jest tu wykorzystanie aut poleasingowych. Powinno się oferować przynajmniej kilka aut różnej wielkości i klasy, żeby klienci mieli co wybierać. Trzeba także zadbać o miejsce na samochody. Dobrze jest mieć zadaszony parking, wtedy nie ma problemu z użytkowaniem samochodów w zimie, ponieważ nie trzeba skrobać szyb, ani martwić się o sprawność akumulatora. Po zakupie samochodów oraz znalezieniu dobrego miejsca można przejść do reklamy działalności. Każda wypożyczalnia powinna posiadać stronę internetową. Na niej potrzebne są informacje takie jak modele aut w ofercie wraz z cenami za jedną dobę, jak i dane kontaktowe.

Dobrze jest także rozreklamować stronę w internecie, można także poprosić o pomoc znajomych i rodzinę o polecaniu działalności innym. Innym sposobem będzie tutaj rozdawanie ulotek w ruchliwym miejscu, czy też pozostawienia ich w okolicznych sklepach.